آیا میدانستید : آیا می‌دانید که در راسته بازار امکان خرید کالاهای سنتی و خانگی بدون واسطه برای شما فراهم شده است.

برترین ها

دیگر مقالات

مرتبط


مفهوم بهره وری در کسب و کارهای کوچک از زبان جناب آقای دکتر میرمهیار میرصالح پور

بهره وری را می توان بیشترین استفاده از کمترین امکانات و منابع در رسیدن به رشد و شکوفایی همه جانبه در زندگی انسان معنا کرد.
به نظر می رسد بهره وری اصلا با کمبودهای مختلف متولد می شود به این مفهوم که افراد به خاطر آنکه بخواهند در هزینه صرفه جویی نمایند . معمولا ابتکاراتی را رقم می زنند که منجر به بهره وری می شود . 

از اهداف بهره وری می توان به کاهش هزینه ، افزایش تولید و خدمات ، افزایش کیفیت و استفاده بهینه از زمان اشاره کرد .
بهره وری بدون ارتقای کیفیت ، امری بیهوده است . این افزایش کیفیت می تواند در بهبود امور مادی نظیر تولید کالا و خدمات و شرایط کار و امور معنوی شامل بهبود شیوه زندگی کردن نیز باشد .

درمان قطعی بیکاری در کسب و کارهای کوچک


اما چرا نام مقاله را بهرهوری در کسب و کارهای کوچک نهادم. در کسب کارهای کوچک ما عمدتا با کمبود نیروی انسانی تا کمبود سرمایه و امکانات و تجهیزات روبرو هستیم و برای بقای خودکاری جزء ارتقاء بهره وری نداریم. امروز می خواهیم یک نکته کلیدی بگوییم که بهره وری از یادگیری و آموزش رقم می خورد اما چگونه؟


یادگیری 10% آن با خواندن ، 20% آن باشنیدن، 30% آن با دیدن، 50% آن با دیدن و شنیدن، 70% آن با بحث کردن، 80% آن با تجربه کردن و 95% آن با یاد دادن به دیگران اتفاق می افتد.

 
حال ما سبک های مختلف یادگیری را داریم و برای ارتقای بهره وری در کسب و کار خود باید از آنها استفاده کنیم بهره وری و ایده دادن و استفاده مناسب از امکانات به یک مرتبه بوجود نمی آید و باید همواره بیاموزیم تا بهره ور باشیم.


بسیاری از کسب و کارها نظیر آمازون که از زمان شروع کسب و کار خود وقتی یک سفارشی را می گرفت کسی را برای بسته بندی سفارشات خود نداشت امروزه بیش از 240 هزار کارمند دارد .
وب سایت او در ماه پیش از 183 میلیون بازدید یونیک و منحثر به فرد دارد و انبارهای بزرگ آن حدود 100 هزار متر مربع وسعت دارد .


بهره وری یعنی آمازون ، چرا که این شرکت ابتدا یک نفره و با نام کداوا شروع به فعالیت کرد و بعد از جنگل آمازون الهام گرفت و وسعت آن را با وسعت اختیاراتی که اینترنت برای جف بزوس ( موسسه آمازون ) ایجاد می کند همزاد پنداری کرد واز این عامل که شاید در اختیار همه ما بود او توانست با بهره وری حداکثری امروزه یکی از مطرح ترین ها باشد .


پس در روزجهانی بهره وری به اطراف خود نگاه متفاوت داشته باشیم ( که البته نگاه متفاوت از نظر من با مطالعه و یادگیری اتفاق می افتد ) و آن نگاه متفاوت را در کسب و کار خود جاری کنیم تا به امید خدا آمازونی دیگر در کسب و کار خود ایجاد نماییم.

مقاله مرتبط: اقیانوس آبی و قرمز در بازاریابی


دکتر میر مهیار میر صالح پور
کارشناس و مشاور اقتصادی در حوزه کسب و کارهای کوچک
مشخصات

عنوان توضیحات
موضوع علمی

نظرات کاربران

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری خود شوید!