آیا میدانستید : آیا میدانید که در یاد بگیر نحوه اخذ مجوزات آموزش داده می‌شود.

برترین ها

دیگر مقالات

مرتبط


استفاده از استراتژی بازی شطرنج در بازاریابی محتوایی

امروز اهمیت بازاریابی محتوایی بر هیچ کس پوشیده نیست و کسی نیست که بگوید من در حوزه دیجیتال نیازی به محتوا ندارم. اما محتوا به تنهایی مشکلی را حل نمی کند. استراتژی دخیل بر نحوه ارائه محتوا هر چه دقیق تر باشد آثار آن به مراتب بزرگتر و بهتر است. چرا که ما با مخاطبی طرف هستیم که احساساتش بر تصمیمات عقلاییش ارجح تر است.

درسی که از شطرنج گرفته می شود این است که یک شطرنج باز حرفه ای تنها به حرکات خودش نگاه نمی کند بلکه می بیند که حرکت اون چه تاثیری بر حرکات حریف او دارد و هر حرکتی که بخواهد انجام دهد چند حرکت بعدی حریف خود را پیش بینی می کند. در اینجا حریف همان مشتری است که مبارزه ما در بازارهای اشباع شده امروزی است که آن مشتری را به سمت خودهدایت نماییم.


اما بهترین حرکت ما چیست ؟
اگر ما تنها به مشتریان دست به نقد خود بپردازیم و از ارائه خدمات به مشتریان بالقوه خود باز بمانیم همانند کسی هستیم که در حرکت مهره شطرنج خود به عکس العمل حریفان توجه ننموده است و فرصت را به رقیب داده تا بهترین موقعیت را در زمین بازی به دست آورد.

مفهوم بهره وری در کسب و کار

بازاریابان باید شانس بازارهای بالقوه را از دست ندهد و با ارائه خدمات رایگان, آزمایشی انجام شد و فردی یک برند تازه در حوزه تولیدات ادویه جات بود و یک ایده مناسب در بازار با پیش بینی چند گام بعدی نمود او بسته بندی های خود را به رایگان در اختیار یکی از بزرگترین و معروفترین کلاس های آشپزی آن شهر داد و درخواست نمود که از آن در کلاس خود استفاده نمایند.

برای آنکه متخصصان آینده که در حال آموزش بودند با این برند آشنا گردند و همه آن افراد در آینده وقتی مورد مطالعه قرار گرفتند مشاهده گردید که از همان برند ادویجه جات در آشپزخانه، رستوان و حتی خانه خود استفاده می نمایند.
این ایده کوچک با صبر و نوع پیش بینی بازار دست شکل میگیرد.


در روز جهانی شطرنج بر آن شدیم از این بازی فکری و جذاب درس هایی را استخراج و آن را با بازاریابی پیوند دهیم، باشد که بتواند کمک حال تولیدکنندگان حوزه های مختلف در امر بازاریابی تولیداتشان گردد و سبب کمک به پایداری مشاغل شود.


دکتر میر مهیار میر صالح پور
کارشناس اقتصادی و مشاور در کسب و کار های خرد و خانگی
مشخصات

عنوان توضیحات
موضوع علمی

نظرات کاربران

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری خود شوید!